При натискане на „Приеми всички“, или ако продължиш да разглеждаш сайта, приемаш всички бисквитки, чиято цел е подобряване на навигацията, анализа на потреблението и участие в провеждането на различни маркетингови кампании. Ако искаш да откажеш, натисни „Откажи всички“. На общи условия може да се запознаете с условията за използване на lavoga.bg.
Колко издръжлив е печата на LaVOGA?
В тази статия ще разгледаме принтовете върху дрехи на LaVOGA и по специално тези, които са на трансферен печат с различни фолиа. Или тези, на които много хора казват щампи. Много хора се притесняват дали печатите, които са върху дрехите няма да паднат след първите пранета, а дори и още на първото. И това е съвсем основателно като се има предвид опита с много некачествени фолиа, а несъобразен начин на работа с тях.
Фолиата, които използваме LaVOGA са от най-висок клас. От техните предимства се възползват редица световноизвестни спортни клубове, компании за дрехи и изобщо големи известни клиенти от всякакви сфери. Някои от спортните клубове, които използват тези фолиа за своите дрехи са ЦСКА в България, Барселона от международната сцена и други. Не можем да дадем по-подробна информация обаче, тъй като договорните отношения между тях са търговска тайна.
Видовете фолиа, които използваме са много различни по вид, а съответно спецификите на печатане и поддръжката им след това са различни. Като се започне от блестящите глитери, минем през различни еластични или твърди медии и стигнем до мекия и приятен на допир флок.
Дори блестящите глитери са различни. Например има глитер, който в LaVOGA режем по нашия дизайн, който има специфичен цвят и глитер върху, който печатаме различни изображения и тогава го режем по дизайна. Въпреки, че визуалния ефект е един и същ, фолиата са различни и поддръжката им върху дрехите също е различна. Например глитера върху, който печатаме не бива да се глади директно.
Подобно на глитера, така и при мекия флок, който може да срещнете и като “плюшен” печат има медия директно за рязане и такава върху, която първо печатаме изображение и после режем. За разлика обаче от другото фолио, флок фолиото може да се глади директно без значение от кой вид.
Друг вид е Glow in the Dark фолиото, което свети в тъмното и се зарежда бързо от светлина. То е дебело не еластично и задължително трябва да се глади отвътре, а не директно върху принта. Директното гладене ще повреди фолиото, а дори може да повреди и ютията Ви.
За всеки отделен вид медия производителя дава своите препоръки за поддръжка, специфики при печат и не на последно място препоръките върху какви материи да се печата всеки тип фолио. Ние отделихме много сериозно време за тестове, въпреки че производителя, както и вносителя също го бяха направили.
Някои фолиа по препоръка на производителя издържат до 40°, други до 60°, а ние изпробвахме почти всички видове, дори и с тези, с които още не работим на 90° и резултатът беше изненадващ. След 5 пранета на 90° върху различни материи, дори върху такива, за които производителя няма данни изобщо дали са подходящи за фолиата, те бяха непокътнати. Всички принтове с изключение на един, който така или иначе не използваме, а след този тест и не мислим да го правим, всичко беше идеално и без никакви следи от повреда.
След 90° тест започнахме да тестваме същите печати със стандартните 40° на програма за смесени материи, която е и най-разпространената. Пране след пране и то много пъти без пауза между пранетата.
И така стигнахме до 40-ти брой пране
След 5 пранета на 90° и 40 на 40° мострите нямаха никакво изменение в качеството.
– Не се отлепяха дори фините детайли
– Не изглеждаха износени
– Не бяха намачкани
– Цветовете не се бяха променили
Дори тези на материите, за които самият производител нямаше данни издържаха геройски целия маратон.
Защо 40 пранета?
Защото експерти за изчислили, че средно толкова пранета се падат годишно на дрехи, които се носят буквално всяка седмица. А нашите мостри останаха непокътнати.
Защо в сайта на LaVOGA пише, че се препоръчва пране при 40°?
Прането на висок градус или при силна центрофуга със сигурност намалява живота, както на принтовете, така и на самите дрехи. Също така различните марки перални машини имат различно ниво на работа, което ние няма как да обхванем с тестовете. 40° на стандартна програма е златната среда. Въпреки, че мострите издържаха много по-голямо натоварване от това в ежедневното пране е добре да не прекаляваме с тормоза.